Lacobel czy tradycyjne płytki?

Lacobel jest szkłem lakierowanym fabrycznie. Może mieć rozmaite kolory. Czasem jest jednolite, czasem w formie jakiejś grafiki. Takie szkło może być hartowane i wtedy zyskuje większą odporność. To ważne, jeśli mamy zamontowaną kuchnię gazową.

 

Dzisiaj coraz więcej osób urządzając swoją kuchnię decyduje się właśnie na takie zabezpieczenie ściany nad blatem. Dlaczego? Otóż jest ono łatwiejsze w montażu, nie robi się takiego bałaganu, jak przy układaniu glazury. Ponieważ są to pojedyncze tafle, wycięte na wymiar całej ścianki, którą chcemy zasłonić, więc nie trzeba już nic docinać.

 

Poza tym możemy dać się ponieść fantazji i wybrać szkło z grafiką, która odpowiada naszemu gustowi. Są to przeróżne wzory. Mogą być zdjęcia roślin, krajobrazy, albo struktury drzewa lub kamienia. W zależności od firmy dostaniemy w ofercie inne wzory i kolory. Dostosujemy je do stylu naszej kuchni i swoich indywidualnych upodobań.

 

Można też zamówić zupełnie przezroczyste szkło i nakleić go na już pomalowaną ścianę lub tapetę. Montuje się je wówczas za pomocą specjalnych śrub. Natomiast szkła kolorowe i z grafikami, montujemy za pomocą klejów białych i silikonowych. Ważne, by taki klej był „nieagresywny” czyli nie zawierający żadnych kwasów, czy substancji, które mogłyby uszkodzić szkło.

 

Lacobel w przeciwieństwie do płytek, nie potrzebuje fugi, bo jest jedną taflą szkła z wyciętymi otworami na gniazdka. Dzięki tamu nie będziemy się już martwić doczyszczaniem zachlapanych tłuszczem fug. Dużo łatwiej będzie więc utrzymać czystość w kuchni.

 

Kuchnie ze szkłem lacobel:

office-730680_960_720 kitchen-89021_960_720 kitchen-673728_960_720 (1)