Nowoczesna kuchnia – charakterystyczne elementy!

Jaka jest nowoczesna kuchnia? Elegancka, „czysta” i funkcjonalna.

W nowoczesnej kuchni króluje minimalizm. Nie ma w niej miejsca na zbędne ozdoby czy nie do końca potrzebne sprzęty. Wszystko ma swoje miejsce – nawet ozdoby, dzięki czemu osiąga się wrażenie czystości i estetyki. Meble nie mają otwartych półek, wszystkie znajdują się za zamkniętymi frontami. Taki układ pozwala szybko doprowadzić pomieszczenie do porządku, nawet po wielu godzinach spędzonych przy przygotowywaniu posiłku.

Zaletą nowocześnie urządzonej kuchni jest też funkcjonalność. Ponieważ obecnie każdy jest mocno zabiegany, wszystkie sprzęty i urządzenia w kuchni muszą być tak rozłożone, aby nie tracić zbędnego czasu na gotowanie.

Kolorystyka

Jakie kolory królują w nowoczesnej kuchni? Przede wszystkim kolor biały, który bardzo kojarzy się z czystością i porządkiem. Drugim modnym acz całkowicie kontrastowym kolorem jest czerń – elegancka i wyrafinowana. Oczywiście warto nie zapominać o dodatkach w żywych kolorach, które podkreślą styl wnętrza.

Jeśli chodzi o meble, to preferowane są meble z połyskiem, które pozbawione są ozdobników w postaci finezyjnych uchwytów itd. Często rolę uchwytów pełnią listwy ze stali nierdzewnej. Funkcjonalność mebli pozwala na przechowywanie dużej ilości rzeczy na stosunkowo niewielkiej powierzchni.

Nowoczesna aranżacja kuchni pozwala uzyskać reprezentacyjne pomieszczenie robocze;) Kilka przykładów można znaleźć na zdjęciach prezentowanych poniżej.

 

Kuchnia NOBILIA - FOCUS

Kuchnia NOBILIA – FOCUS

 

Kuchnia NOBILIA - LASER

Kuchnia NOBILIA – LASER

 

Kuchnia NOBILIA - PURA

Kuchnia NOBILIA – PURA

 

Kuchnia NOBILIA - PURA

Kuchnia NOBILIA – PURA

 Zdjęcia zamieszczone ze strony http://www.forte.com.pl/meble/pokoje/kuchnie.html