15 porad, jak stylowo udekorować kuchnię

Twoja kuchnia jest prawdopodobnie najczęściej używanym pomieszczeniem w Twoim domu. Jest to również jedno z najbardziej pomijanych pomieszczeń – jej funkcjonalność bierze górę nad estetyką, co może sprawić, że poczujesz się w niej duszno i nieświeżo. Ale z kilkoma małymi (i nie tak małymi) zmianami, możesz tchnąć nowe życie w swoją kuchnię i mieć ludzi zastanawiających się, jak to zrobiłeś. Oto kilka wskazówek, jak udekorować kuchnię w stylu bez rozbijania banku lub przekroczenia budżetu.

Zaplanuj swoją przestrzeń przed dekoracją

Dekorując kuchnię, chcesz utrzymać koszty na jak najniższym poziomie, jednocześnie sprawiając, że poczuje się jak milion dolarów. Zanim jeszcze zaczniesz szukać nowego wystroju kuchni, musisz zaplanować układ swojej nowej przestrzeni. To da ci jasne wytyczne, gdzie można umieścić swoje nowe urządzenia, co szafki trzeba będzie żyć bez, i tak dalej. Istotne jest, aby wziąć ten czas teraz, więc nie trzeba ponownie zrobić, gdy jesteś w połowie drogi przez proces dekoracji.

Zielona kuchnia.

Ogranicz kolory, których używasz

Kiedy dekorujesz kuchnię, będziesz chciał użyć kolorów, które będą się wyróżniać. Ale kiedy używasz więcej niż jednego koloru w jednym obszarze, może to być trochę przytłaczające. Wykonanie palety kolorów do jednego lub dwóch kolorów sprawi, że o wiele łatwiej będzie udekorować kuchnię bez uczucia przytłoczenia. Dodając kolorowe akcenty w całym pokoju, takie jak świeże kwiaty lub jasny ręcznik do naczyń, możesz dodać ładny rozprysk jasności bez uczucia przytłoczenia. # Używaj tylko klasycznych stylów Kuchnia to miejsce, w którym chcemy, aby rzeczy były praktyczne, a nie ładne. Nie chcesz wkładać zbyt wiele wysiłku w meble i urządzenia, które nie mają być wizytówką. Więc będziesz chciał użyć bardziej klasycznego stylu podczas dekorowania tego pokoju. Obejmuje to korzystanie z bardziej neutralnej palety kolorów i klasycznych wykończeń, takich jak naturalne drewno, stal nierdzewna i biel. Czarny i czerwony to klasyczne kolory, ale jeśli idziesz na bardziej nowoczesny wygląd, nie są one najlepszym wyborem.

Nie skąp na przechowywaniu

Zagracona kuchnia jest często wynikiem nieporządku i niepraktycznego układu. Chcesz się upewnić, że nie przeciążasz swojej małej przestrzeni zbyt dużą ilością urządzeń, zbyt dużą ilością małych szafek i zbyt dużą ilością dekoracji. Upewnij się, że Twoja kuchnia ma wystarczająco dużo szafek (zwykle powinno być ich sześć lub mniej) i szuflad do przechowywania wszystkiego, czego potrzebujesz. Jeśli okaże się, że nie masz wystarczająco dużo miejsca, spróbuj przenieść niektóre rzeczy do innych części domu lub do magazynu. Możesz nie myśleć, że byłoby możliwe, aby udekorować swoją kuchnię bez skąpstwa na przechowywanie, ale to jest rzeczywiście możliwe. Przy odrobinie planowania i kreatywności, możesz stworzyć stylową kuchnię, która nie będzie przepełniona.

Wiedz, w jakie narzędzia zainwestować

W kuchni tak naprawdę nie potrzebujesz wielu wymyślnych narzędzi. Wystarczy kilka podstawowych przedmiotów, które znacznie ułatwią Ci życie. Zainwestuj w nóż elektryczny, zestaw dobrych noży, zestaw miarek i łyżek, kuchenkę mikrofalową i toster. Jeśli masz więcej miejsca, lodówka jest również bardzo przydatnym przedmiotem do posiadania. Jeśli chcesz pójść na całość, zaopatrz się w dobrą wagę kuchenną, a będziesz mógł przygotowywać zdrowsze, smaczniejsze posiłki przy znacznie mniejszym wysiłku. Te przedmioty sprawią, że gotowanie i pieczenie będzie o wiele łatwiejsze i sprawi, że twoje życie będzie o wiele łatwiejsze. Nie musisz szaleć i kupować każdego pojedynczego przedmiotu z tej listy, ale to świetne miejsce do rozpoczęcia.

Jeśli twoja kuchnia jest bardzo neutralna (i prawdopodobnie będzie, jeśli podążasz za wskazówkami powyżej), to możesz rozważyć dodanie pluśnięcia koloru do swojego wystroju. Spróbuj dodać jeden mały kawałek akcentu, jak kwiat lub plakat, aby ożywić pokój. To pomoże zrównoważyć bardziej neutralny wystrój i sprawi, że poczuje się bardziej żywy. Splash of color może również pomóc rozjaśnić swój nastrój, gdy jesteś w ponurym nastroju, co jest czymś, co każdy potrzebuje raz na jakiś czas!

Twoja kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, więc zasługuje na to, aby być urządzone w stylu. Oto kilka wskazówek, jak udekorować swoją kuchnię w stylu bez łamania banku lub przekroczenia budżetu. Zaplanuj swoją przestrzeń przed dekorowaniem. To pomoże Ci podjąć lepsze decyzje podczas procesu dekorowania, a także zaoszczędzić czas i pieniądze. Ogranicz kolory, których używasz. Używanie zbyt wielu kolorów może być przytłaczające, więc staraj się trzymać go do jednego lub dwóch kolorów. Używaj klasycznych stylów. Nie chcesz wkładać zbyt wiele wysiłku w swój wystrój, więc bardziej klasyczny styl będzie wyglądał świetnie, a jednocześnie pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Upewnij się, że Twoja kuchnia ma wystarczająco dużo szafek i szuflad, aby przechowywać wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli zauważysz, że musisz iść na zbyt wiele kompromisów, spróbuj przesunąć rzeczy wokół siebie lub zyskać kilka dodatkowych szafek lub szuflad. Zainwestuj w kilka podstawowych narzędzi, które znacznie ułatwią Ci życie. Te wskazówki pomogą Ci udekorować kuchnię w stylu bez rozbijania banku lub przekraczania budżetu.