Jak urządzić pozytywny salon

Czy jesteś na etapie urządzania swojego nowego salonu? A może już całe lata nic nie zmieniałeś w salonie i pragniesz chociaż trochę odmienić jego styl? To oczywiste, że bardzo prostym sposobem może być wymiana rozmaitych dodatków w aranżacji. A może warto zastanowić się nad uwzględnieniem tapety naściennej?
Trzeba wiedzieć, iż tapety dekoracyjne wracają do łask. Co raz częściej w modnych projektach pojawiają się niebanalne tapety z intrygującymi wzorami. Zastosowanie ich zamiast farby na ścianie powoduje, że wnętrze staje się atrakcyjniejsze, głębsze. Choć to nie oznacza, że nie można też tapety ściennej zastosować jako dobrze dobrany detal dekoracyjny. Przecież nie trzeba tapetować całej ściany. Być może bardzo ciekawie spisze się po prostu pasek naniesiony na jednej ze ścian w pokoju, holu lub sypialni. W zestawieniu z dobrze dobranym reflektorem z miękkim światłem tapeta ścienna w salonie może dać zaskakująco fajny efekt.Zastosowanie tapety ściennej w postaci jednego paska może też bardzo fajnie wyglądać w kuchni, służąc jedynie za punkt sygnalizujący oddzielenie, np. jadalni od kuchni. Oczywiście aby tapeta dekoracyjna mogła pełnić taką funkcję, musimy bardzo starannie dostosować wzór tapety. To wiadome, że najrozsądniej wybierać takie tapety ścienne, które będą posiadały pojedyncze wzory na jednolitym tle, dzięki temu unikniemy brzydkiego‚ obcięcia wzoru na krawędziach fototapety’.

bohemian-burlesque_936

Klimat w pokoju dziennym

Jaki styl w salonie ci odpowiada? To oczywiste, że każdy ma odmienny gust, ale przyznamy, że chyba niewielu lubi ciemne, ponure wnętrza. Jeśli pragniemy utworzyć miejsce, gdzie zregenerujemy siły, odprężymy się koniecznie powinno być ono widne oraz spore. Czasem mimowolnie sami moglibyśmy sprawić, że salon będzie ponury. Wystarczy, że powiesimy zbyt toporne zasłony czy bardzo gęste rolety. Wystarczy do tego masywny ciemny dywan i w podobnych kolorach ściany i już mamy zepsuty salon…

Sposobem na rozjaśnienie pokoju, poza oczywiście wymianą lamp na silniejsze będzie zastosowanie rzecz jasna jasnych motywów na ścianach, suficie i podłodze. To, że strop musi być jasny będzie bezapelacyjne, im rzecz jasna będzie on ciemniejszy tym odczuwalniej będzie ‘przygniatał’. Dobrym pomysłem będzie też położenie odpowiedniej, jasnej fototapety z gustownymi wzorami.