Kuchnia z salonem

Jeśli jesteśmy na etapie planowania przestrzeni swoich pomieszczeń, to przed nami wiele dylematów i trudnych decyzji do podjęcia. Jednym z pytań, na które trzeba udzielić odpowiedzi jest to, czy chcemy kuchnię połączoną z salonem czy wolimy osobną kuchnię i salon.

kuchnia otwarta

Dlaczego w najróżniejszych dostępnych w internecie aranżacjach wnętrz tak często pojawiają się wizualizacje salonów z aneksem kuchennym? Rozwiązanie takie cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Wynika to głównie z faktu, że takie rozwiązanie pozwala w niewielkich mieszkaniach stworzyć większe przestrzenie. A jak obecnie wiem to właśnie dostępna przestrzeń ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie w mieszkaniu. Połączenie kuchni z salonem w mieszkaniu o powierzchni ok. 50m2 może sprawić, że uzyskamy pomieszczenie, które po przękątnej może mierzyć nawet 10 metrów. Taka odległość dla wzroku pozwala na odpoczynek oczu bez potrzeby wyglądania przez okno. Jeśli poszukujemy mieszkania, które będzie można w ten sposób zmodernizować należy zwrócić uwagę na to, czy projekt pozwala na likwidację ścianek dzielących kuchnię z salonem lub przedpokojem. Dobry pomysłem może być również zastosowanie wyspy kuchennej oddzielającej salon od przestrzeni kuchennej.

Kuchnia z wyspą.

Wynajmowanie mieszkania

W wypadku poszukiwań mieszkania do wynajęcia, czynnikiem, który w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę jest koszt wynajmu oraz lokalizacja mieszkania. Najczęściej przeszukujemy mnóstwo ofert na portalach ogłoszeniowych i wykonujemy telefony na numery podane w ogłoszeniu. Przeglądamy tysiące zdjęć i szukamy mieszkania, które trafi w nasze potrzeby. Jeśli marzy nam się kuchnia połączona z salonem, to większe prawdopodobieństwo znalezienia takiego mieszkania jest wśród ofert nowych mieszkań oferowanych przez firmy deweloperskie, na przykład przez firmę Kimorent. Od jakiegoś czasu połączenie kuchni z salonem stało się bardzo popularne i widać to w budownictwie nowych osiedli i mieszkań na nim się znajdujących. Co więcej, małe kawalerki często mają połączoną przestrzeń kuchenną z pozostałą częścią mieszkania, co służy temu, że maleńkie mieszkanko wygląda na przestronne. Niektórzy właściciele starszych mieszkań w taki sposób wyremontowali swoje nieruchomości, że chociaż z zewnątrz budynki wyglądają na stare, zniszczone i zużyte, to w środku są estetycznie wyremontowane i wykończone. Projektanci wnętrz robią wszystko, żeby dostosować się zarówno do mody wnętrzarskiej, a także do wymagających gustów klientów.

Własnościowe mieszkanie

Jeśli jesteśmy na etapie remontu swojego mieszkania, zakupu nowego od dewelopera Omega Buildings albo na etapie budowy domku, to przed nami decyzje dotyczące między innymi wydzielenia i zagospodarowania przestrzeni mieszkalnej. Można zaobserwować, że jest coraz więcej miłośników otwartej kuchni, czyli połączonej z innym pomieszczeniem. Najczęściej kuchnia połączona jest wtedy z jadalnią albo salonem. Tak zaprojektowana przestrzeń wymaga dobrego gustu. Najczęstszym powodem, dla którego właściciele mieszkań wybierają kuchnię połączoną z salonem jest zamiłowanie do przestrzeni i przestronności. Tego typu połączenie będzie świetnie wyglądać, tylko pod warunkiem, jeśli nie zapcha się każdego kąta niepotrzebnymi meblami i przedmiotami. W takich pomieszczeniach mile widziany jest subtelny minimalizm. Do wydzielenia przestrzeni wypoczynkowej i jadalnianej można użyć gustownie dobranych dywanów.

Wady kuchni połączonej z salonem

Zanim zdecydujemy się na projekt kuchni połączonej z salonem dobrze jest przemyśleć wady takiego rozwiązania. Jedną z nich jest widoczny dla gości bałagan powstały podczas gotowania. Inną wadą mogą być zapachy przedostające się z kuchni na całe mieszkanie, jak na przykład zapach cebuli lub smażonej ryby. Oprócz tego w kuchni podczas pracy powstają głośne hałasy związane z pracą z naczyniami i garnkami. Jeśli tylko część rodziny pracuje w kuchni, to reszta nie ma spokojnej, cichej atmosfery sprzyjającej odpoczynkowi.

Stolik industrialny w salonie, źródło: https://platformamebli.pl/meble-industrialne-loftowe-c-18